Jdi na obsah Jdi na menu
 


... o vegetariánství

25. 8. 2008

Být vegetariánem má několik nesporných výhod. Když už pomineme to, že se nebudete cítit zodpovědni za nehumánní způsoby zabíjení zvířat, jejichž maso nepochybně spočívá i ve vaší ledničce, tak se budete cítit lépe, protože BEZ MASA SE DÁ ŽÍT!

Chcete důkaz? Dobře. Maso obsahuje bílkoviny (to je také pravděpodobně jediná užitečná věc, kterou obsahuje) a nemílím-li se, bílkoviny obsahuje i spousta jiných potravin, které se dokonce ani příliš neliší chutí jako například tofu, seitan (pokrm z buddhistických klášterů z japonska - ani ne moc náročný na přípravu), klaso (uznávám, že tohle je hnus), Tempeh (tak tohle si radši najděte sami) nebo sójové maso. Počtem bílkovin jsou však masu rovnocenné i Mandle (, které mají navíc mnoho vitamínů), sezamová semínka, mák, naklíčená pšenice, cizrna, fazole, sójové mléko (to mám hrozně ráda xD), pšenice, žito, proso, celozrná rýže, oves a pohanka.

Obrazek

 

Vidíte? Teď už není důvod nedočíst si tenhle článek, který (jak pevně doufám) vám ukáže, že můžeme žít i bez zabíjení...

Obrazek

Bylo by už načase definovat, co to vlastně VEGETARIÁNSTVÍ je. No stručně řečeno vegetarián je člověk, který odmítá konzumovat maso (a obvykle i jaké koliv výrobky z částí těl zvířat, jako například sádlo nebo želatina). Vegetariáni také často odmítají používat výrobky, kvůli jejichž zhotovení musela být zabita zvířata, včetně koženého oblečení a kožešin. (Níže se můžete podívat na 2 videa z kampaně PETY, proti kožešinám.)

 

 


VideoPlaylist
I made this video playlist at myflashfetish.com

Samozřejmě, že není jen jedno vegetariánství (zrovna jako není jenom jedna káva xD). Uvedu vám sem, příklady těch nejzajímavějších:

*  OVO-VEGETARIÁNSTVÍ  je druh vegetariánství, jehož "přívrženci" nekonzumují maso, ani mléčné výrobky, ale jedí vejce.

*LAKTO-VEGETARIÁNSTVÍ připouští mléčné výrobky, ale zakazuje maso a vejce.

* LAKTO-OVO-VEGETARIÁNSTVÍ je způsob bezmasého stravování připouštějícího však mléčné výrobky a vejce. (nejrozšířenější způsob)

* FRUTARIÁNSTVÍ je způsob stravování, kdy ovoce, ořechy nebo semena musejí být zbírány tak, aby nebylo rostlině na níž rostou ublíženo.

* VEGANSTVÍ je druhý nejrozšířenější druh vegetariánství. Vegani se ale liší tím, že nejenže nejedí maso, ale nejedí ani vejce a mléčné výrobky (jako jogurty, másla - kromě rostlinných a sýry) a vyjímečně také med ...

* VITARIÁNSTVÍ přijímá pouze jídlo, které není vařeno při teplotě vyšší než 46.7°C  (protože vaření ničí enzymy a výživné části rostliny)

* SYROVÉ VEGANSTVÍ povoluje pouze čerstvé ovoce, zeleninu, semena a ořechy.

*  MAKROBIOTIKA je způsob stravování založený na celých zrnech a fazolích a je spirituálně založena (stejně jako frutariánství)

Že je vegetariánství nezdravé a jeho jídelníček nevyvážený je rozšířený mýtus (nebo alespoň rozšířený v okolí mého bydliště xD), protože nezahrnuje maso. Jak už jsem vám však v předchozí části článku dokázala, maso není pro lidský organismus nezbytně nutné. Samo vegetariánství bylo podle nedávno publikované zprávy Americké dietetické asociace prohlášeno za nutričně vyvážené a dokonce zdravotně přínosné (jako prevence nebo při léčení různých chorob). Kromě toho vegetariáni obvykle nebývají tlustí, protože se jimi stávají pouze lidé, kteří dbají o své zdraví (a zároveň jsou ohleduplní k ostatním žijícím bytostem na téhle planetě!!!)

Obrazek

Z mého pohledu by bylo ideální, kdyby lidé jedli pouze maso, které si sami dokáží obstarat, jako za starých časů. Myslím totiž, že by byli téměř všichni raději vegetariány, než aby se museli dívat do očí vystrašených kuřátek, když jim položí hlavu na špalek (omlouvám se, ale nemůžu si pomoct, já prostě nesnášim týrání zvířat ale o tom až jindy xD).                       Mě osobně žít bez masa nedělá problém, právě naopak. Cítím se daleko lépe fyzicky i duševně a uvažuju, že zkusím i veganství, ale to až časem ...

Obrazek